Dette er Helgeland Museum
Helgeland Museum ble stiftet i 2003, og har i dag avdelinger i alle 18 kommunene på Helgeland. De tre største enhetene i Helgeland Museum er Petter Dass-museet, Rana Museum og Vefsn Museum. I tillegg har museet en egen avdeling for bygningsvern, som betjener hele Helgeland, med verksteder og kontorplass både i Vefsn og på Vega. Administrasjon og ledelse har kontorsted i Mosjøen.
Helgeland Museum tar ansvar for å heve den samiske arven, spesielt det rundt den sørsamiske kulturen. Ved å bruke det sørsamiske språket, som er registrert som et av de truede språkene av UNESCO, i formidlingen, ønsker de å skape bedre plass for den samiske kulturen i museet.
Film: Ketil Born
To ledige stillinger i Mosjøen hos Helgeland Museum
HR-rådgiver
Som HR-rådgiver i Helgeland Museum vil du jobbe tett med museets fellesadministrasjon og rapportere til administrativ leder. Den nyansatte vil få jobbe med varierte oppgaver, alt fra rådgivning, arbeidsavtaler, lønnsoppgjør og kommunikasjonsarbeid. Høres dette interessant ut? Sjekk det ut!
Les mer om stillingen som HR-rådgiver
Søknadsfrist 1. desember 2022

Foto: Ketil Born
Regnskapsmedarbeider
Som regnskapsmedarbeider vil du jobbe i Helgeland Museum sin fellesadministrasjon og rapportere til administrativ leder. Dersom du er strukturert og kvalitetsbevisst, og ønsker å jobbe med lønnsarbeid, betalinger og fakturering – da kan dette være jobben for deg!
Les mer om stillingen som Regnskapsmedarbeider
Søknadsfrist: 1. desember 2022
Her kan du lese mer om Helgeland Museum.