Har du fagbrev innen bygg- og anleggsteknikkfag eller teknikk- og industrifagene? Da kan du nå søke fulltids bachelor i ingeniør hos UiT Mo i Rana.
UiT – Norges arktiske universitet holder til ved Campus Helgeland, hvor de tilbyr nyutdannede fagarbeidere og fagarbeidere med kortere og lengre yrkeserfaring muligheten til å videreutdanne seg til ingeniør gjennom Y-veien. Det kreves ikke forkurs eller tidligere bestått realfagskurs for å begynne på dette studiet. Fullført og bestått ingeniørutdanning via Y-vei gir deg graden bachelor i ingeniørfag.
Samarbeid med næringslivet
Området «bygg- og anleggsteknikk» kvalifiserer for opptak på UiTs bachelor ingeniørprogram «Bygg», mens område «teknikk og industriell produksjon» kvalifiserer for opptak på «Maskin». Undervisning skjer over nett og ved Campus Helgeland, med flotte forelesere som er til stede for studenten når det er nødvendig.
UiT samarbeider også med næringslivet for at studentene skal få god kompetanse med seg ut i arbeidslivet, men også tidlig få møte mulige arbeidsgivere.
Søknadsfrist 1. desember
Oppstart er i januar 2022, samtidig som det første kull med Y-vei studenter eksamineres ut fra Campus Helgeland.
Søknadsfristen er 1. desember, og søknader blir behandler forløpende.