Vi digger de nye lokale digitale scenene som samarbeider om å streame musikk til folket. Flere artister har hatt og skal ha konserter: B-gjengen, Doi Doi, Iris Severine O. Mikalsen og Marco Fresi, Nogi, Tor-Petter Aanes, Darya «Dasha» Katyba, Trond Skarheim, Jill Larsdotter band og Kristian Granheim.
Sør-Helgeland Digitalscene
Sør-Helgeland Digitalscene er et initiativ fra Vega Media AS for å forsøke å opprettholde og videreutvikle det lokale kulturlivet i regionen både i disse utfordrende tider og etterpå.
Målet er å tilby lokale musikere en digital konsertarena med profesjonelt bilde, lyd og strømming produsert av Vega Media AS, sånn at man sømløst kan nå helt inn i stua til sitt publikum. Konsertene vil bli strømmet live på deres Facebookside. De streamer i maks oppløsning med ekstern lydmiks for best mulig resultat.
Alle konserter er gratis og åpne for alle, men det mulig å vippse en “billett” av selvvalgt verdi til Vipps 599242.
Helgeland Digitalscene
Helgeland Digitalscene har laget en digitalscene på Jernvaren på Hemnesberget hvor du kan få oppleve dine lokale artister live, og ha muligheten til å støtte dem ved å vippse (600923) et valgfritt beløp.
Helgeland digitalscene er et samarbeid mellom kulturbyrået Kreative folk, Hemnesjazz, Vega media, Eprod lyd og lys og Sør-Helgeland Digitalscene.
Ønsker du å spille på scenen, eller har du lyst som sponsor å støtte prosjektet? Ta kontakt med produsent Elisabeth Kulseng-Johansen på elisabeth@kreativefolk.com